Pielāgojiet sīkdatņu preferences

Mēs izmantojam sīkdatnes mūsu vietnē, lai uzlabotu jūsu lietošanas pieredzi, nodrošinātu personalizētu saturu un analizētu mūsu datplūsmu.

Mēs izmantojam sīkdatnes mūsu vietnē, lai uzlabotu jūsu lietošanas pieredzi, nodrošinātu personalizētu saturu un analizētu mūsu datplūsmu. Sīkdatņu izmantošana.

0
0

Kā ērtāk sakopt piemājas pagalmu?

Kopīgot

Piemājas dārziņš un pagalms ir visnotaļ patīkama lieta. Un nav pat īpaši būtiski, vai tas ir  tik plašs, ka pietiek vietas kārtīgai dārza ballītei uz 100 cilvēkiem, vai vienkārši tik daudz, lai būtu kur novietot dārza krēslus un kādu nelielu dekoratīvu strūklaku – savam priekam. Lai cik liels arī nebūtu piemājas pagalms un dārzs, teju ikviens saimnieks vēlas, lai teritorija ap viņa mājokli ir sakopta un kārtīga – tā lai pašam prieks atpūsties un kaimiņiem vai garāmgājējiem skatīties!

Taču, lai iekoptu un uzturētu kārtībā piemājas pagalmu, nepieciešams nedaudz zināšanu, mazliet rūpīga darba un pareizā dārza tehnika. Ja reiz esam saimnieki mājoklim ar dārziņu vai vienkārši piemājas pagalma mauriņu, tas nebūt nenozīmē, ka varam atļauties nolīgt dāzrnieku vai daiļdārznieci, kas mūsu piemājas teritoriju padarīs par sakoptu un skaistu vidi – lielākoties, viss jādara pašam.

Kad piemājas koku zari palikuši par lieliem vai pat bīstamiem, kad krūmi sāk draudēt pārņemt vairāk teritorijas, nekā pienāktos, jāņem rokā motorzāģis un jādodas nelielā cīņā ar dabu. Ja zāles kļuvis dikti daudz par daudz un vietās, kur zāles pļāvējs klāt nemaz tik viegli netiek – lieti noder trimmeris, paša vai aizlienēts no kaimiņa, tomēr arī šāds darbarīks dārzu un piemājas pagalmu īpašniekiem visbiežāk nav svešs.

Vispār jau praktiski savu pagalmu sakopt ir rudenī, ieziemot, tā teikt, ziemas miegam, lai, pavasarī mostoties varētu atsākt vai uzsākt dobju veidošanu, stādīt, apkopt esošos kokus un krūmus – kas nu kuram piemājas pagalmā aug. Pavasarī visus satītos un nosiltinātos augus attinam un modinām no ziemas miega, bet tā īstā sagatavošana, sakopšana un rūpes notiek tieši rudens pusē.

Tomēr arī pavasarī dārza un pagalmu īpašniekiem darba pietiek – jāsāk ar to, ka jāveic inventarizācija dārza darba rīku plauktā/skapī/šķūnītī – cik nu kurš tam atvēlējis vietas. Jāpārbauda vai visi motorizētie darba rīki ir ieeļoti un iesmērēti un darbojas kā nākas – vai tas pats motorzāģis un trimmeris (ja tādi ir) ir darba kārtībā. Jāpārliecinās, ka grābekļiem, lāpstām un kapļiem kāti ir vietā, izturīgi un neviens izstruments nav aizgājis pa ziemu neceļos. Tāpat, varam uzasināt dārza šķēres un vienkārši pārskatīt dārza tehniku, kā labi saimnieki, pārliecinoties, ka viss ir vietās. Ja nepieciešams – kaut ko piepērkam jaunu, jo, lai cik rūpīgi kopti, arī dārza insturmenti nekalpos mūžīgi.

Kad sniegs nokusis, paskatāmies kas noticis ar zālienu – vispirms ņemam grābekli un novācam sīkos gružus – lapas, zariņus un citus sīkumus, kas pa ziemu var būt sakrājušies. Ja rudenī neesam bijuši pārāk čakli – pavasarī nāksies pastrādāt vairāk, tomēr visbiežāk jau tieši uz pavasarī arī aplīpam ar lielo darba garu. Ja dekoratīvo vai pagalma krūmu zari ziemā apsaluži vai pārrauguši, ņemam lielās dārza šķēres un griežam nost – esam gan uzmanīgi, lai nenodarītu pāri augam, tomēr nosalušie un nokaltušie zari jebkuram augam ir tikai lieka nasta un traucēklis. Arī visus apsegtos augus, ko bijām pacentušies pasargāt no ziemas, atsedzam un ļaujam tiem ieelpot pavasara gaisu.

Lai nu kā, darbu arī pavasarī dārzā un pagalmā ir pietiekami, tāpēc, dodamies pārbaudīt savus darbarīkus un gatavoties lielajiem pavasara darbiem!


Saistītie raksti

Atpakaļ uz jaunumu sarakstu